Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfında Aile İçi İletişim Semineri

Alucra Kalkınma ve Eğititm Vakfı işbirliğinde velilere yönelik AİLE İÇİ İLETİŞİM konusunda seminer düzenlendi.
Bir çok davetlinin katıldığı seminerde Genel Başkanımız Eğitim Uzmanı  Sn Arif DEDE ise ‘’ Çocuklarınızın kariyer hayatlarına engel olmayınız. Doğru adımlarla yaklaşıp, istekleri doğrultusunda yol haritalarını belirleyin. Aksi durumla karşı karşıya kaldığınız vakit her şey için çok geç kalınmış olacaktır. Ebeveynler, çocuklarına karşı ne kadar iyi bir dinleyici olursa, toplumda da o kadar yetişkin, başarılı bireylerin gelişmesinde önemli rol oynayacaktır.’’ diyerek konuşmalarını tamamladı.

Konuşmacı Psikolojik Danışman Sinan TERLEMEZ, aile içi iletişim ve iletişimde dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi vererek, “Aile içi empati kurabilme, sevginin aile içinde oynadığı birleştirici rol, mutluluğu aile içerisinde yaşayabilme, ailede ‘biz’ bilincini oluşturmak önemlidir. Başarılı çocuk yetiştirme ve çocuk sahibi olmanın ayrıcalığını görebilmek gerekir. Çocuklar birey olarak yetişmesinde belirleyici faktörlerin başında anne ve babanın rol model olması önemlidir. Rol model olurken, doğru rol model olabilmenin gerekliliğinin altını çizen Terlemez, çocukların gelişiminin temelinde anne babaların tutum ve davranışlarının belirleyici unsur olduğunu’’ söyledi.

Aile İçi İletişim Seminerini katılımcılar dikkatle dinleyerek yaşadıkları sorunlar hakkında sorularını da seminer sonunda sormayı ihmal etmedi.